czwartek, 21 maja 2009

230. Święto kejtrów

Na przystankach komunikacji miejskiej wiszą od kilku dni plakaty, zapraszające na nową imprezę, którą szykuje Miasto Poznań. Sympatyczna mordka pieska - a raczej Poznaniaka ;-D - zaprasza na sobotni festyn pod znamiennym tytułem „Kejter też Poznaniak” na Łęgach Dębińskich. Darmowe bezbolesne chipowanie piesków, porady weterynarzy ze Schroniska dla Zwierząt w Poznaniu oraz hodowców ze Związku Kynologicznego w Polsce oraz pokazy tresury i umiejętności psów policyjnych i strażackich, psów asystujących i wykorzystywanych w dogoterapii powinny skusić niejednego miłośnika kejterków do odwiedzenia tego pięknego zielonego parku niemal w centrum miasta. Impreza jest zapowiedzią programu miejskiego pod tym samym tytułem, której celem jest m.in. zwiększenie świadomości Poznaniaków i przekonanie ich o konieczności sprzątania po swoich pieskach :-)
Wśród partnerów akcji i festynu są: Fundacja Mały Piesek Zuzi, Akademia Psa Pracującego i Stowarzyszenie Czysty Świat. Na zakończenie festynu wystąpi zespół r.a.g.a. SQUAD.

PS. wyjaśnienie dla nie-Poznaniaków: „kejter” to w naszej poznańskiej gwarze „pies” :-)

3 komentarze:

pasiakowa pisze...

Hihi.. a już miałam szukać, cóż to ten "kejter" ;)
Inicjatywa ciekawa, a plakat sympatyczniasty :)

Pozdrawiam cieplutko!

Ori pisze...

Sliczny ten kejterek na plakacie, a i nowego słowa się człowiek przy okazji nauczył. Swoją drogą, myślałam, ze poznańskie psy sa porządne i nie trzeba nauczać ich sprzątania. pozdrawiam w imieniu swoich 9 mazowieckich kejterków

Królewna pisze...

Oczywiście będziemy tam z Maf :) I Maf dostanie czipa :)