sobota, 12 września 2009

272. Sesja edukacyjna


Fotka © :-) moja - „toto” ;-) bo oczywiście nie mam pojęcia, co to takiego, właśnie kwitnie na fiołkowo niedaleko alpinarium.

Z cyklu „Urodziny Botanika” przez całą sobotę w ogrodzie botanicznym w Poznaniu można uczestniczyć w tzw. sesji edukacyjnej: wykłady w sali konferencyjnej, ale również na terenie ogrodu, poza tym pokaz programu multimedialnego o ogrodzie botanicznym [szkoda, że nie można go było od razu kupić :-/ ] oraz wystawy, m.in. zdjęć nadesłanych na konkurs fotograficzny [dziś też ogłoszenie wyników] i bogata wystawa zdjęć z wyprawy biologów do Maroka. Bardzo spodobała mi się m.in. wystawka owoców i nasion – w koszyczkach powystawiane były dokładnie opisane pospolite, ale i egzotyczne owoce różnych drzew spotykanych w ogrodzie, których zwykle się nie zauważa [no, może poza kasztanami ;-) które czasem stukną prosto w głowę zwiedzającego] oraz nasiona, pałki wodne, bawełna, biały puch z topoli... Poza tym można było kupić roślinki ze szklarni, drzewka i krzewy hodowane w ogrodzie – takie odmiany, których pewnie gdzie indziej się nie uświadczy :-) Piękny dzień!

3 komentarze:

latarnia morska pisze...

Zazdroszczę tak urokliwego miejsca i poznawania nowych rzeczy :) W mojej wiosce mogę pozwiedzać jedynie ogród dendrologiczny przy nadleśnictwie ;)

AGUTEK pisze...

Ta roślinka na zdjęciu to zimowit jesienny. Teraz ma tylko kwiatki, a wiosną rozwija same liście, które w ciągu lata usychają. Cała roślina jest bardzo trująca - zawiera kolchicynę, taki alkaloid. Po łacinie nazywa się Colchicum autumnale, o ile dobrze pamiętam :) Pozdrawiam, Mama Agutka.

sabinka.t1 pisze...

Zimowit jesienny (o:
Pozdrawiam