sobota, 26 listopada 2016

821. Rozdanie nr 111


Sobotnie południe spędziłam w przemiłym towarzystwie w poznańskim Muzeum Narodowym. Okazją był wykład z serii „Świat obrazów”. To cykl o wieloletniej już tradycji, mający na celu prezentację dzieł z kolekcji naszego muzeum. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w galerii przy wybranych dziełach. Każdego roku widzowie poznają inny fragment ekspozycji poprzez omawiane obrazy. Dziś bohaterem była pastela z 1905 roku pt. Morskie oko z Czarnego Stawu oraz niezwykły twórca obrazu - Leon Wyczółkowski. Widać było, że wykładowczyni, debiutantka w tej roli - Małgorzata Baehr z działu edukacji, nie spodziewała się aż tak tłumnej widowni ;-) zabrakło wręcz krzeseł dla wszystkich chętnych, ale to cudownie! Tak wiele osób chciało posłuchać pasjonującej historii życia i twórczości „Wyczóła”, jak go nazywano. Jutro przypada 80. rocznica śmierci artysty, zatem okazja do takiego tematu wykładu była szczególna. Polecam! Bardzo przyjemny i wiele wnoszący do duchowego życia sposób spędzenia wolnego czasu :-)

Oczywiście, dziś nie o tym powinna być mowa. Dziś rozdanie „sierotek” z dodatkami ;-) W pakiecie znajdą się: jeden z tomów przygód Flawii de Luce, dwie artystyczne kolorowanki autorstwa Darii Song oraz zabawna historia trzech panów w łódce, nie licząc psa. Jak zawsze, do przesyłki dodam małą, świąteczną już niespodziankę :-) Do kogo polecą pakiety możecie zobaczyć na fotce u góry, ale dla formalności podam poniżej nicki:

- - - Seso
- - - Moje zaczytanie

Z całego serca gratuluję zwycięzcom! :-)
Dołączam obowiązkowy przypisek ode mnie: „Będę potrzebowała podstawowe dane do wysyłki. U dołu strony znajduje się mój adres mailowy [wraz z regulaminem konkursu], na który poproszę je podesłać. Jednocześnie zapewniam, jak zawsze wielokrotnie podkreślając!, że nigdy nikomu nie przekazuję adresów swoich Czytelników – wykorzystuję je wyłącznie do wysyłki książek z danego konkursu”.

A za chwileczkę zacznie się grudzień! Magiczny miesiąc, który skrzy się śniegiem - a przynajmniej powinien ;-D - do tego przepięknie mieni się gwiazdeczkami na granatowym mroźnym niebie i pachnie samymi pysznościami! Taki właśnie jest w mojej pamięci. Po prostu sama magia! Jak co roku zaproponuję w grudniu dwa książkowe konkursy. Pierwszy, mikołajkowy, ogłoszę w przyszłą sobotę, 3 grudnia, i trwać będzie tym razem króciutko, bo tylko do 6 grudnia do godziny 18.00. ;-) Drugi konkurs książkowy, jubileuszowy, odbędzie się z okazji 9. urodzin bloga, tradycyjnie w pierwszy dzień świąt. Już dziś wszystkich kochających czytać książki zapraszam do Zacisza wyśnionego... na grudniowe niespodzianki! :-)

11 komentarzy:

violka pisze...

Dziękuję za kolejną zabawę i gratuluję Zwycięzcom :)

Ula K. pisze...

Gratuluję i dziękuję za zabawę :)

Pasje Violi pisze...

Dziekuje za zabawe, gratki, z niecierpliwoscia czekam na grudzien :)

damar5 pisze...

Gratulacje :)

Moje zaczytanie pisze...

Hurraaa!.
Dawno nie miałam szczęścia nic wygrać...Dziękuję bardzo losującej.

Czarne Espresso pisze...

Gratulacje!

Sama chętnie wybrałabym się na taki wykład. Szkoda, że Poznań jest tak daleko...

Elunia pisze...

Gratuluję zwycięzcom i dziękuję za miłą zabawę :)

Seso pisze...

o rety, dziękuję, nie pamiętam kiedy ostatni raz coś wygrałam :)

cornelka2 pisze...

Gratulacje dla wygranych

Promyk pisze...

Gratuluję i zazdroszczę!;)

Avrea pisze...

gratuluje ...oj tak grudzien jest magiczny