sobota, 7 grudnia 2019

946. Dzień siódmy grudnia, czyli rozdanie nr 162 + kolorowy Poznań

Jest tak ciemno/ponuro za oknem, jakby zmierzchało... Trudno mi będzie udowodnić, że piszę to przed południem ;-) ale jednak! Dziś leniuchuję w domu, przy okazji przeglądam oferty wydawców zagranicznych i podczytuję książki propozycje do wydania na przyszłość. Trzeba ocenić, wybrać lub odrzucić te mniej ciekawe lub po prostu niepasujące do profilu wydawnictwa. Miła odmiana po poprawianiu błędów w maszynopisach.

Wczoraj późnym popołudniem, po pracy, podjechałam do i przeszłam się po centrum miasta, żeby popatrzeć na światełka, które już bogato zdobią każdy skrawek rynków i uliczek. Na Starym Rynku błyszczy piękna choinka tuż przy Ratuszu, a nieco dalej, na Placu Wolności, urosła nam „wioska alpejska” ;-) czyli coroczny jarmark z karuzelą dla dzieciaczków, z tradycyjnym dla niemieckich jarmarków wiatraczkiem, wielkim kołem-karuzelą dla dorosłych, z której szczytu można podziwiać panoramę Poznania, oraz... z domem z grzanym winem ;-) licznymi stoiskami z jedzeniem i z wyrobami rzemieślniczymi. Pięknie, pachnąco i wesoło jest tutaj! Warto zajrzeć.


* * *

I na koniec jeszcze rozdanie nr 162 - mikołajkowe. Poniżej, na zdjęciu, można zobaczyć, do kogo polecą pakieciki książek z poprzedniego postu z drobnymi świątecznymi upominkami niespodziankami. Mam nadzieję, że się spodobają. A oto zwycięzcy:

- Zuzanka
- Asiadan

...którym gratuluję!


Pardon za słabej jakości fotkę, ale... no ciemno jest, cóż ja poradzę? ;-) I jeszcze dołączam jak zawsze obowiązkowy przypisek: „Będę potrzebowała podstawowe dane do wysyłki. U dołu strony znajduje się mój adres mailowy [wraz z regulaminem konkursu], na który poproszę je podesłać. Jednocześnie zapewniam, jak zawsze wielokrotnie podkreślając!, że nigdy nikomu nie przekazuję adresów swoich Czytelników – wykorzystuję je wyłącznie do wysyłki książek z danego konkursu, po czym usuwam z pamięci komputera itp. itd.”.

Już niedługo kolejne konkursy, tym razem dla dorosłych ;-) Zapraszam!

7 komentarzy:

incognito pisze...

... już jakiś czas temu postanowiłam nie obrastać w świąteczne ozdoby, trzymam się tego z różnym skutkiem, jednak co roku dokupuję dwie, trzy bombki (koniecznie szklane) z motywami, figurkami przypominającymi mi czasy dzieciństwa ... dlatego też uwielbiam takie kiermasze :)
pozdrawiam serdecznie :)

katooola pisze...

Piękne zdjęcia! Lubię kiermasze świąteczne, w zeszłym roku byłam w Wiedniu 🙂 w tym roku jakoś nigdzie, nawet jeszcze nie do końca uświadamiam sobie, że święta tuż tuż. Pozdrawiam serdecznie!

Ania pisze...

Cudowne zdjęcia! Czuć zapach świąt.
Gratuluję wygranej!
Pozdrawiam serdecznie.

Czarna dama pisze...

Gratulacje dla dziewczyn.
Jakie fajne zdjęcia, pieknie macie ozdobione miasto a kiermasze lubię oglądac. kupować nie kupuję, bo już mam tyle tego w domu że się nie mieszczę, ale obejrzeć zawsze warto :)

Pasje Violi pisze...

Gratulacje dla dziewczyn, ale pikne zdjecia jarmarkowe, u mnie w Bydgoszcze sie wczoraj zaczął jarmark, ale jeszcze nie dotarlam ;)

Avrea pisze...

Gratuluje wylosowanym :)
a ja kocham Jarmarki ,w Katowicach jest cały grudzień juz byłam, bo mam najbliżej w ten weekend na Nikiszowcu bo on tylko jeden weeken w grudniu ;)
Jarmarki wprowadzają cudny klimat świąt !

cornelka2 pisze...

Moje Katowice też jarmarki maja i cudeńka można kupić a 15 tego jadę do Krakowa na jarmark