sobota, 25 stycznia 2020

960. Rozdanie nr 168 + polecanka filmowa

Oglądam TV, nie przeczę, ale nie lubię jakoś specjalnie włączać odbiornika, bo po chwili już mam poczucie straconego czasu – wglapiam się bezmyślnie lub przeskakuję z programu na program. Poza tym mam wrażenie, że ile razy się na to decyduję, tyle razy natrafiam i/lub oglądam to samo. Na przykład film Arrival [pol. tytuł Nowy początek]– w ostatnim pół roku obejrzałam go przynajmniej trzy razy. To dobry film, nie mówię że jest inaczej, właściwie nawet to coraz bardziej mi się podoba, z każdym kolejnym seansem... Ta intrygująca, idealnie pasująca do treści filmu muzyka [twórcą jest niestety nieżyjący już Jóhann Jóhannsson], potęgująca napięcie, emocje, strach... Dźwięk, który pełni bardzo ważną rolę w odbiorze filmu, wyjątkowo piękne obrazy oraz nienachalne stworzone wizualizacje przez komputer, a i sama treść jest ciekawa [to ekranizacja wielokrotnie nagradzanego opowiadania Teda Changa pt. Historia twojego życia], aktorzy dobrani świetnie, reżyser [Denis Villeneuve] w bardzo dobrej formie. Podoba mi się ten film bardzo bardzo i szczerze polecam tym, którzy go jeszcze nie mieli okazji obejrzeć. Z ciekawością grzebałam w necie za informacjami, fotkami, recenzjami itp. - bo to naturalny krok, gdy coś mnie zaciekawi: szukam więcej informacji. Ale nie będę zdradzać treści, zresztą byłoby trudno, bo interpretacja zależy od widza indywidualnie, jak myślę, ale ogólnie chodzi o to, że w dwunastu miejscach Ziemi pojawiły się statki obcych i trzeba się było jakoś z nimi porozumieć; zrozumieć/dowiedzieć, dlaczego teraz i to w tych miejscach, i czego od nas chcą. Film miał też dwanaście podstawowych plakatów [pokazuję poniżej tylko kilka z nich; tutaj można obejrzeć wszystkie -> KLIK]– statek ponad miejscem, gdzie „parkował”, bo w gruncie rzeczy nie lądował ;-) plus wariacje na temat tworzone już przez poszczególne kraje, które decydowały się na pokazanie filmu w kinach. Pomysłowe. Polecam zainteresowanym.


* * *


Ale wróćmy na ziemię ;-) Konkurs książkowy styczniowy z numerkiem 168 ma już dwójkę zwycięzców, a są nimi:

-> Waldemar <-
-> Elunia <-


...którym gratuluję!
Obowiązkowy przypisek: „Będę potrzebowała podstawowe dane do wysyłki. U dołu strony znajduje się mój adres mailowy [wraz z regulaminem konkursu], na który poproszę je podesłać. Jednocześnie zapewniam, jak zawsze wielokrotnie podkreślając!, że nigdy nikomu nie przekazuję adresów swoich Czytelników – wykorzystuję je wyłącznie do wysyłki książek z danego konkursu, po czym usuwam z pamięci komputera itp. itd.”.

Miłego weekendu wszystkim życzę! :-)


8 komentarzy:

katooola pisze...

Gratuluję wygranym! :) A film wygląda na ciekawy, zwłaszcza ta okładka 😍 Pozdrawiam serdecznie!

Zacisze Lenki pisze...

Nie znam tego filmu. Gratulacje dla zwycięzców.:)

Ania pisze...

Gratulacje dla zwycięzców!

Elunia pisze...

Serdecznie dziękuję i bardzo się cieszę z wygranej :)
Zaraz idę słać maila.
Pozdrawiam serdecznie.

Avrea pisze...

Gratuluję

Pasje Violi pisze...

Gratulacje, dzięki za polecenia filmu.

The Primitive Moon pisze...

Uwielbiam film ,,Nowy Początek,, bardzo lubie takie klimaty, ten film oglądam za każdym razem jak jest puszczany w telewizji.

KarolinaCh pisze...

Na mnie ten film też zrobił ogromne wrażenie. Zwłaszcza że udało mi się go obejrzeć w kinie. Muzyka, aktorzy, efekty... coś pięknego :)