niedziela, 22 marca 2020

963. Konkurs książkowy nr 170


Długo się zastanawiałam, czy rozpocząć kolejny konkurs w tym dziwnym dla wszystkich okresie... Codzienność się nam zmieniła, i to bardzo, i to nie tylko dlatego, że nastała kalendarzowa wiosna! Miewam ostatnio powtarzające się wrażenie cofnięcia się w czasie – po ulicach chodzi niewielu ludzi, samochodów jest kilkakrotnie mniej niż zwykle, panuje za to większa niż na co dzień cisza, to znaczy wyłapuję dużo mniej agresywnych, mocnych dźwięków, zupełnie jak... za czasów mojego dzieciństwa, i muszę przyznać, że mi to pasuje! ;-) To miły powrót do przeszłości... pomijając oczywiście narastające i bardzo nieprzyjemne zagrożenie zarażenia się tym nowym wirusem. Ale urzędy pocztowe działają i można wciąż wysyłać paczuszki w Polsce, choć za granicę już niestety nie – wstrzymane są przyjęcia takich przesyłek od minionego poniedziałku, gdy przestały latać samoloty. A to też ewenement, prawda? Dziwny jest ten nasz świat...

...ale w związku z pocztą znalazłam bardzo przyjemne tematyczne ilustracje Marianny Sztyma, które można zanabyć w formie pocztówek – nieco większego formatu niż te najprostsze, i wydrukowane na naprawdę porządnym kartoniku – w Postallove*. Autorka prowadzi bloga -> KLIK, gdzie można pooglądać jej prace oraz - dla kolekcjonerów, jak ja ;-) - śledzić, kto je drukuje. Polecam zajrzeć! Uczta dla duszy.


No więc jak? Ogłaszać konkurs? Bo miałabym zbiór opowiadań Zbyt wiele szczęścia noblistki Alice Munro - jako gwiazdą większego, jednego pakieciku do poczytania - do rozdania. Zatem, jeśli ktoś jest chętny, zapraszam do wpisywania się pod tym postem. Czas na zapisy: do najbliższej piątkowej północy. Ogłoszenie zwycięzców: ostatnia sobota miesiąca marzec. Sponsorem książek jestem ja!

= = = = =
* Tradycyjnie – link jest dla chętnych, bo jak zawsze nic nie reklamuję, zwyczajnie wskazuję miejsce, skąd sama mam te piękne pocztówki. :-)

21 komentarzy:

Leacathy pisze...

Zgłaszam się :)

Faktycznie jest teraz ciszej, nawet motorami nikt mi pod oknem nie jeździ. Wraz z rodziną mamy szczęście posiadać ogródek, na który można wyjść i popatrzeć na oznaki wiosny. Co prawda dzisiaj pada śnieg, ale i tak cieszymy się pięknym widokiem za oknem.

Pozdrawiam Cię serdecznie. Uściski.

Bogda pisze...

Książka jest dobra na wszystko,na każdy czas,ten dobry,ale i ten trudny, dlatego zglaszam się. Bogda pozdrowienia serdeczne 😃

ewarub pisze...

Książka to najlepsza rzecz w tym dziwnym czasie!
Trzymaj się zdrowo! :-)

ewarub pisze...

Książka to najlepsza rzecz w tym dziwnym czasie!
Trzymaj się zdrowo! :-)

katooola pisze...

Zgłaszam się! Ciężkie mamy czasy i musimy to jakoś przeżyć, dla wielu to idealny czas na nadrobienie sterty zaległych książek 😉 jedyny plusik tych czasów zarazy. Mam nadzieję, że szybko minie i znów będzie normalnie. Pozdrowionka🖤

Anonimowy pisze...

Jestem jak zwykle w kolejce Magdalena

incognito pisze...

zasilam tradycyjnie kolejkę ... uważaj na siebie ... pozdrawiam

weronka pisze...

Zapisuję się i pozdrawiam.

graża pisze...

Zapisuję się i ja....z pozdrowieniami...

barbaratoja pisze...

Opowiadania to dobry pomysł na czas, gdy głowa często zajęta jest różnymi myślami i trudno się na dłużej skupic.
Zapisuję się. Mam nadzieję, że nie masz daleko na pocztę :-)

Katarzyna Iwańczak pisze...

Zgłaszam się:)

agniesia125 pisze...

Zgłaszam się również i przyłączam do kolejki:)

Agnieszka C. pisze...

Tak, mamy zmianę w naszym życiu, oby ludzie wyciągnęli z niej naukę. Szkoda, że te ilustracje są na większym, a nie standardowym formacie...chyba, że są takie i i takie...jeszcze nie zaglądałam :)Lubię pocztówki, lubię ilustracje z książek dla dzieci i lubię też tego typu ilustracje jak tu zaprezentowane :)Książki też lubię :)
Pozdrawiam
Agnieszka

Zacisze Lenki pisze...

Wstyd się przyznać, ale nie znam twórczości tej autorki. Z chęcią zaczytałabym się w opowiadaniach, bo dawno nie sięgałam do tej formy. Dobrze jest w tym trudnym czasie przenieść się w inny świat. Z przyjemnością ustawiam się w długiej kolejce. Życzę zdrowia.

Marta pisze...

Biorę udział <3 Marta

Chaga pisze...

Też chętnie wezmę udział.

KarolinaCh pisze...

Tym razem się zgłaszam i pozdrawiam.
Mnie najbardziej przypadła do gustu pocztówka listonosza z psem :)

Pasje Violi pisze...

Mnie tez ta cisza odpowiada, prawie z domu nie wychodzę tylko raz dwa trzy z piesiem w koło bloku. Ale świetne te pocztówki, a książkę nobilistki z chęcią bym przeczytała, więc zgłaszam się. Pozdrowionka, zdrówka i spokoju.

Avrea pisze...

chetnie wezmę udział

dobrych dni

Beata Kandzia pisze...

Zgłaszam się i ja, na poprawę humoru przydałoby się

Anonimowy pisze...

Chetnie przygarne.... Po serii Jojo Moyes : "Zanim sie pojawiles" "Kiedy odszedles" i "Moje serce w dwoch swiatach" jestem zachwycona ... Pozdrawiam Katarzyna Meyka