sobota, 24 listopada 2018

891. Rozdanie nr 138 - sierotki

Za oknem już ciemno zupełnie, do tego mgliście i ponuro, ale dzień miałam bardzo ładny. Nie, nie pędziłam do galerii handlowych szaleć na wyprzedażach – raczej taka wizja mnie przeraża, bo mam słabą wolę i kupowałabym ponad miarę ;-D – ale umówiłam się na spacer z przyjaciółką E., która musiała chwilę choć odetchnąć od małego Burka vel Pędzelka ;-) – rozbrykanego koteczka – który wygląda tak...


Półroczny kocurek rośnie jak na drożdżach i ma niespożyte pokłady energii, w dzień i w nocy ;-) dlatego E. musiała na chwilę choć wyrwać się z jego... ząbków i pazurków ;-) by nacieszyć się piękną jesienią. Powędrowałyśmy na Cytadelę. Uwielbiam to miejsce! Na moment zatrzymałyśmy się też w Umberto – przepięknym miejscu z sympatyczną obsługą, pyszną kawą i grzańcem, z dżunglą roślin przeróżnych - egzotycznych i nie tylko; z rozśpiewaną ferajną papużek i innych ptaszków oraz wielkiej urody rezydentką, czarną przytulaśną kocurką. Coś w sam raz dla nas, kociarzy! Polecam zajrzeć, naprawdę warto!


A w Poznaniu już początek zimowego ;-) świętowania miał miejsce. Plac Wolności od tygodnia bawi i dużych, i małych – stragany ze słodkościami oraz wyrobami rzemieślniczymi kuszą wyjątkowością, dwie karuzele i jedno „diabelskie koło” przyciągają żądnych przygód. Warto i tu zajrzeć, zwłaszcza po zmroku, gdy wszystkie światełka pięknie migają :-)


A co do listopadowego konkursu książkowego nr 138 – oto nicki osób, do których powędrują paczki z książkami:


- - -> Elunia
- - -> magdusiaa

Gratulacje i ogromne podziękowania za przytulenie pakiecików z sierotkami! :-D ...i jeszcze tylko dołączam jak zawsze obowiązkowy przypisek ode mnie [zwłaszcza, że teraz RODO obowiązuje]: „Będę potrzebowała podstawowe dane do wysyłki. U dołu strony znajduje się mój adres mailowy [wraz z regulaminem konkursu], na który poproszę je podesłać. Jednocześnie zapewniam, jak zawsze wielokrotnie podkreślając!, że nigdy nikomu nie przekazuję adresów swoich Czytelników – wykorzystuję je wyłącznie do wysyłki książek z danego konkursu, po czym usuwam z pamięci komputera itp. itd.”.

Grudzień tuż-tuż... a wraz z nim specjalne konkursy książkowe! :-D Otóż tak! Konkursy - w liczbie mnogiej! ;-D Mam dla was kilka niespodzianek - warto do mnie zaglądać, bo oprócz dwóch tradycyjnych konkursów: mikołajkowego i jubileuszowego, będą też konkursy błyskawiczne... oczywiście również z książkowymi [ale nie tylko tym razem!] nagrodami do zgarnięcia. Zapraszam do wspólnego świętowania już od 1 grudnia! :-)


- - - - -
Wszystkie zdjęcia moje © robione telefonem HTC :-)

12 komentarzy:

Zacisze Lenki pisze...

Piękne zdjęcia i wspaniale spędzony czas.:) Gratulacje dla dziewczyn i pozdrowienia dla Ciebie.:)

Pasje Violi pisze...

Ale wspaniały spacer a oba kocurki piękne. Gratulacje dziewczyny. Pozdrawiam serdecznie :)

justiti pisze...

Fajny czas to właśnie czas spędzony że znajomymi a nie na zakupach. Ja też wczoraj i dziś spędzam w gronie najbliższych,pogaduchy, spacery. Piękny jest Poznań, a ta kawiarnia-bomba! Życzę Ci więcej takich sympatycznych spotkań :)

Elunia pisze...

Miło spędziłaś czas, bardzo ładne zdjęcia, koteczki przytulaśne.
Dziękuję za szczęśliwe losowanie i gratuluję magdusii :)

barbaratoja pisze...

Zachciało mi się takiego spaceru,zakończonego kawką w miłym towarzystwie.
Gratuluję wylosowanym.

Aurelia pisze...

Miałam takiego czarnego kocurka.
Chyba jednak nie był u mnie za szczęśliwy, a wszystko za sprawą mleczka.
Kociak był wychowany na mleku prosto od krowy...
U mnie znalazł jedynie jego namiastkę, w postaci masełka, które czasem udało mu się podwędzić. Ot koci los.
Serdecznie pozdrawiam.

Leacathy pisze...

Gratulacje dla zwyciężczyń :) Pozdrawiam serdecznie.

raeszka pisze...

Super miejsca odwiedziłaś :).

U mnie na rynku świątecznie zrobi się od 6 grudnia, a karuzelę mamy cały rok :).

Gratulacje dla dziewczyn i kusisz tym grudniem, kusisz :).

Ania pisze...

Gratulacje!

Iwona pisze...

Super spędzony dzień :)
Gratulacje dziewczynom!

Cytrulina pisze...

Dziękuję za zabawę! Piękny spacer!

Avrea pisze...

Gratuluję , sparcer widzę ,że udany :)
dziękuję za zabawę :)