niedziela, 16 grudnia 2018

900. Kalendarz adwentowy

W ramach polecanek: płyta CD oraz dostępny na YouTube muzyczny kalendarz adwentowy Czesława Mozila & Grajków Przyszłości. Muszę powiedzieć, że mnie zaczarowali! Już wiem, co chcę pod choinkę, na święta... ;-)

Z opisu: „Akcja ma na celu zaprezentowanie młodych, utalentowanych ludzi, którzy wybrali - często niełatwą - drogę muzykowania. Słuchacze będą mieli okazję poznać m.in. Anielę z Krakowa - ośmioletnią oboistkę, która grając na tym niełatwym instrumencie, potrafi wytwarzać frazy dłuższe, niż jej nauczyciel; dziesięcioletniego Wiktora z Zielonej Góry, który gra na pianinie od trzech lat, ale już dzisiaj - pomimo młodego wieku - zachwyca wirtuozerią i dojrzałością oraz najmłodsze trio z Bydgoszczy: ośmioletnią Gosię, która od trzech lat wprawnie gra na flecie, oraz dziewięcioletnią Tosię grającą na fortepianie oraz skrzypaczkę Michalinkę.

Czesław Mozil do wspólnego muzykowania zaprosił dzieci z Pszczyny, Nowego Dworu Mazowieckiego, Kutna, Piły, Radzynia Podlaskiego, Świdnika, Poznania, Krakowa i Warszawy. Usłyszymy różne składy: od chóru, przez orkiestrę akordeonową, klasę harf, flety poprzeczne, saksofony, klasy perkusji, do orkiestr dętych i symfonicznych.

Dzieci nagrały 24 piosenki składające się na album Kiedyś to były Święta. Premiera każdej z piosenki przypada na jeden dzień adwentu (od 1 do 24 grudnia), tworząc muzyczny kalendarz prowadzący nas prosto do Świąt Bożego Narodzenia z tekstami Michała Zabłockiego i muzyką Czesława Mozila".

8 komentarzy:

Pasje Violi pisze...

Jeny ale super pomysł i wykonanie, zachwyciłam się, kurcze ja już zamówiłam sobie płyty z filmem Mamma Mia u gwiazdorka, ale na płytę się skuszę bo genialna jest. Dzięki za polecenie i pozdrawiam :)

Iwona pisze...

Do Radzynia Podlaskiego na Koncert Noworoczny jeździliśmy kilka razy. Super!

incognito pisze...

... takiego kalendarza adwentowego jeszcze nie widziałam, super pomysł :)

Leacathy pisze...

Ależ ciekawy pomysł. Będę obserwować i słuchać. Dziękuję

Katarzyna pisze...

Ja też chcę! Aktualizuję list do Mikołaja;)

Avrea pisze...

zaraz sobie zobacze :)

magdusiaa pisze...

Ciekawy pomysł na kalendarz adwentowy, interesujące podejście , ciekawa muzyka. Podoba mi się
Pozdrawiam

justiti pisze...

Super pomysł, świetne wykonanie.