sobota, 28 sierpnia 2021

1017. Rozdanie nr 196


Miałam nadzieję, odespać sobie dziś cały trudny, długi i stresujący tydzień pracy z dodatkową, trzydniową migreną, ale cóż... nic z tego... Piętro wyżej trwa od rana hip-popowa impreza. Taaak, nie przesłyszeliście się! ;-) Rodzice pewnie wyjechali na zakupy, albo za miasto, albo... kto to wie?! ...a synek, młodszy nastolatek dodam, postanowił rozkręcić szaloną imprezę dla całego osiedla, a co! Okna otwarte, muzyka atakuje i sąsiadów, i przypadkowych przechodzących, psy wyją nie do rytmu, a ptaki ucichły, bo jak tu konkurować z Dr Dre, czy innym Ice Cubem? :-/ Jest tak głośno, że nie da się myśleć, i tak dudniąco, że aż moje kwiatki domowe podskakują na parapecie, podzwaniając swoimi porcelanowymi osłonkami... Ha! Teraz obserwuję cud fizyki - na mojej kawie w kubeczku robią się koncentryczne fale!!! ;-D Jak tu żyć? no jak? eh...

Oczywiście, rozumiem, to przywilej wieku - taki nastolatek musi się wyszumieć, wybawić itd., jasna sprawa, a wtedy może - może! - dorośnie do bycia odpowiedzialnym, empatycznym. Niestety, obserwując już tak wiele lat tę rodzinę... balkonowe imprezy do trzeciej nad ranem, konkursy w piciu alkoholu i w klęciu [choć w ich mieszkaniu, tuż obok w pokoju, próbują spać dzieci], nocne wyścigi po schodach wysoko akustycznej klatki schodowej... nie wierzę, że tego młodego człowieka wyrośnie coś... cokolwiek :-/ ale! mogę się mylić... ;-) Każdy ma jakiegoś swojego sąsiada, prawda? Wiecie teraz, dlaczego tak bardzo, bardzo, bardzo... marzę o swoim małym domku, gdzieś daleko na prowincji lub w lesie?

* * *

W każdym razie... w rytm Kendricka Lamara ;-) ...reeety! jakim cudem ja znam te wszystkie nazwiska, co?!!! ...ogłaszam wygraną w konkursie książkowym nr 196:

-> KarolinaCh <-

...której serdecznie gratuluję!


Obowiązkowy przypisek: „Będę potrzebowała podstawowe dane do wysyłki. U dołu strony znajduje się mój adres mailowy [wraz z regulaminem konkursu], na który poproszę je podesłać. Jednocześnie zapewniam, jak zawsze wielokrotnie podkreślając!, że nigdy nikomu nie przekazuję adresów swoich Czytelników – wykorzystuję je wyłącznie do wysyłki książek z danego konkursu, po czym usuwam z pamięci komputera itp. itd.”.

Idę na spacer, bo inaczej mi łepetynka pęknie. :-/ Kocham muzykę, namiętnie, niemal każdą, ale takie natężenie dźwięku wzbudzi moją ledwie wyciszoną migrenę...


6 komentarzy:

katooola pisze...

Współczuję Ci takich sąsiadów 😢mam nadzieję, że twoje marzenie się spełni i będziesz mieszkała w cichym otoczeniu 🖤

barbaratoja pisze...

Gratuluję wylosowanej.
Niestety chyba nie ma nadziei, że uciążliwi sąsiedzi się wyprowadzą.

Aurelia pisze...

Niestety na prowincji jest często dużo gorzej, niż w mieście.
Teraz wszelkie obwodnice, zjazdy, z autostrad przebiegają właśnie w dawniej zacisznych miejscach.
Uciekłam ponad 30 lat temu na wieś. Efekt taki ,że tam gdzie mieszkałam wcześniej, mają spokój, a ja ruch samochodowy nie do zniesienia.
Wbrew pozorom działkowcy przyjeżdżający z miasta, dają się solidnie w znaki.
Chamstwo i buta wychodząca z nich po prostu powala .
Może gdzieś na północy kraju , jest spokojniej.
Sama o tym marzę...
Serdecznie pozdrawiam i słońca, ciepła życzę.

Ew pisze...

Gratuluję zwyciężczyni. A co do twojej sytuacji, to rzuć wszystko i jedź w Bieszczady. Tam sobie odpoczniesz w ciszy. :)

Leacathy pisze...

Bardzo nie lubiłam mieszkać w bloku. Na dodatek mój pokój był jakiś dziwny (przez dziury po rurkach grzewczych starych), bo w nim najbardziej było słychać sąsiadów. Wakacje i wyjazd na wieś do dziadków, to był upragniony odpoczynek. Teraz gdy mam własny dom pod lasem, to jestem przeszczęśliwa. Cisza, spokój - przynajmniej póki syn nie bawi się w ciągu dnia w Indian lub watahę wilków...

Gratuluję KarolinieCh, a Tobie dziękuję za konkurs i życzę spokojniejszego tygodnia.

KarolinaCh pisze...

Dziękuję :)
Współczuję takich sąsiadów.
Jeśli chodzi o sąsiedztwo, to u mnie akurat cisza i spokój.
Tylko w moim domu już tak spokojnie nie jest - małe dziecko i różnice w metodach wychowawczych :(
Nowa książka jest takim moim "pocieszycielem".
Jeszcze raz dziękuję :) i pozdrawiam